KÜRKÜNÜ ÇIKAR, VİCDANINI GİY

0
3036

Geçtiğimiz sene “yunuslara özgürlük” kampanyasına verdiği destekle büyük yankı uyandıran ve en son 4 Ekim Hayvan Hakları Günü’nde Türkiye çapında 15 barınağa toplam 5 ton mama dağıtımı yapan BGKO (Bana Göz Kulak Ol) Derneği sanatçıları, yeni bir farkındalık kampanyası başlattı.

Özge Özder, Aslı Tandoğan ve Ayça Varlıer öncülüğünde kurulan BGKO’nun yeni hedefi, kürkleri uğ- runa korkunç yöntemlerle katledilen milyonlarca hayvanın sesi olmak ve kürk endüstrisinin ardındaki korkunç gerçekleri kamuoyuna duyurmak. Kampanya’da, Alican Yücesoy, Ayça Varlıer, Bennu Yıldırımlar, Kenan Ece, Levent Üzümcü, Mert Fırat, Özge Özder, Özgün, Özgür Çevik, Serkan Altunorak ve Şebnem Bozoklu gibi birçok ünlü sanatçı yer alıyor.

Tüm film ve röportajların çekimini PToT Film üstlendiği ve Türkiye’den Yunuslara Özgürlük Platformu ve Yeryüzüne Özgürlük Derneği’nin destek olduğu kampanyaya yurt dışından da dünya çapında kürk karşıtı ve hayvan haklarıyla ilgili başarılı eylem ve kampanyalarıyla tanınan Humane Society International, International Anti-Fur Coalition, Anti-Fur Society, Network for Animal Freedom ve PETA gibi birçok önemli sivil toplum kuruluşu destek veriyor.

(YeşilGazete)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here