Google CEO’su: Bitkisel Beslenme Hareketi Dünyayı Değiştirecek!

0
11776

Haber: Miray YERLİYURT (TVD) – miray.yerliyurt@tvd.org.tr

Google’ı da kapsayan, dünyanın en büyük çatı şirketlerinden biri olan Alphabet’in CEO’su Eric Schmidt geçtiğimiz dönemde Los Angeles’ta gerçekleşen Milken Enstitüsü Uluslararası Konferansında dünyayı değiştirecek 6 önemli konuyla ilgili tahminlerini yatırımcılar ve üst düzey yöneticilerle paylaştı.

6 maddeden ilki ve en önemlisi, etin yerini bitkisel besinlerin alacağı oldu. Hayvancılığın yerini tarım alanlarının alacağını dolayısıyla hayvancılık sebebiyle ortaya çıkan çevreyi olumsuz etkileyerek iklim değişikliklerine sebep olan sera etkisinin önüne geçileceğini belirtti.
Gelecekte fark yaratacak trendin bitkisel protein tüketimi olduğunun altını çizdi. Et ürünleri ve bitkisel ürünlerin üretim maliyetleri arasındaki uçurum göz önünde bulundurulunca bitkisel beslenmenin tüm dünya için daha verimli olacağı kesin gözüküyor.
Eric Schmidt’e göre dünya artık bilim ve teknolojinin desteğiyle geliştirilecek daha lezzetli ve besleyici bitkisel etlerin üretimi için hazır.
Google daha önce bitkisel protein üreten “Impossible Foods” şirketini satın almak için bir girişimde bulunmuştu ancak 300 milyon dolarlık teklifleri reddedilmişti. “Impossible Foods” hayvansal ürün içermemesine rağmen tat ve doku olarak onlardan ayırt edilemeyen bitkisel ürünler üretmek için çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here