Temmuz ayında Animal Asia’nın paylaştığı bir video, Guangzhou’da bir alışveriş merkezinin içindeki cam kafeste tutsak olan, üç yaşındaki kutup ayısı Pizza’nın yaşamak zorunda bırakıldığı korkunç şartları gözler önüne sermişti. Dış dünya ile tek bağlantısının klima olduğu cam kafeste, Pizza’nın durgunluğu ve sürekli kafa salladığı görüntüler in ardından, dünyanın dört bir yanında alışveriş merkezinin kapatılması ve Pizza’nın uygun şartlarda yaşayabileceği bir yere nakledilmesi için kampanyalar başlatıldı.

http://static1.i4u.com/sites/default/files/imagecache/main_image_large/images/2016/07/pizza.jpg
http://static1.i4u.com/sites/default/files/pizza.jpg

Grandview alışveriş merkezi akvaryumu yetkilileri, sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamada, alışveriş merkezinde yapılmakta olan değişiklikler sebebi ile Pizza’nın geçici olarak doğduğu Tianjin’deki hayvanat bahçesine döndüğünü bildirdiler. Pizza’nın alışveriş merkezine ne zaman geri döneceği ise henüz belirsiz.

https://www.animalsasia.org/intl/media/news/news-archive/pizza-bear-moved-from-grandview-mall.html
https://www.animalsasia.org/intl/media/news/news-archive/pizza-bear-moved-from-grandview-mall.html

Pizza’nın daha iyi şartlarda yaşaması ve alışveriş merkezine geri dönmemesi için global çapta kampanyalar devam ediyor. Humane Society International yetkilisi Peter Li; ”Alışveriş merkezinde ne kadar düzenleme yapılırsa yapılsın, bir kutup ayısının yaşaması için asla uygun bir yer olamayacağı ve Pizza’ yı alışveriş merkezine geri göndermenin acımaz ve kalpsiz bir tutum olacağını bildirdi.”

Kaynak: theguardian.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here